Elektroradiologia w Warszawie
Elektroradiologia – studia w Warszawie
Studia na Elektroradiologii przygotowują specjalistów do pracy z zaawansowanymi technologiami medycznymi, stosowanymi w diagnostyce obrazowej i radioterapii.
Studenci zdobywają wiedzę na temat metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe, a także pole magnetyczne i ultradźwięki.
Kierunek realizowany jest w Warszawie na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Czym zajmuje się elektroradiolog?
Do zadań osoby pracującej w tym zawodzie należeć może obsługa aparatury elektromedycznej w zakresie radiologii, radioterapii, elektrokardiografii, elektroencefalografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego czy audiometrii. Elektroradiolodzy oceniają zdjęcia rentgenowskie pod kątem ich poprawności technicznej, przygotowują i wykonują badania diagnostyczne i zabiegi terapeutyczne, obsługują lub nadzorują użytkowanie i konserwację aparatury radiodiagnostycznej, radioterapeutycznej i elektromedycznej.
Elektroradiologia – przedmioty na studiach
Program nauczania przewiduje m.in. przedmioty: anatomia prawidłowa i radiologiczna, wprowadzenie do fizyki i matematyki, patomorfologia, aparatura w diagnostyce obrazowej, rentgenodiagnostyka klasyczna, diagnostyka elektromagnetyczna, radioterapia, rentgenodiagnostyka specjalistyczna, medycyna nuklearna, rezonans magnetyczny, ultrasonografia, podstawy ochrony radiologicznej, wybrane zagadnienia z radiobiologii i dozymetrii, wprowadzenie do cyfrowej analizy obrazów medycznych, zastosowanie sztucznej inteligencji w radiologii i elektroradiologii.
Elektroradiologia – rekrutacja na studia
Kandydaci na Warszawski Uniwersytet Medyczny przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych uzyskanych z języka polskiego, języka obcego oraz jednego przedmiotu spośród: biologia, chemia, fizyka/fizyka i astronomia lub matematyka.
Rekrutacja do uczelni niepublicznej odbywa się na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Elektroradiologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z tego zakresu i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru w tym roku akademickim.
Elektroradiologia – praca po studiach
Absolwenci kierunku mają kompetencje do podjęcia pracy przykładowo w:
- zakładach radiologii, radioterapii
- pracowniach diagnostyki izotopowej
- pracowniach elektrodiagnostyki
- jednostkach naukowo-badawczych
- firmach produkujących sprzęt medyczny na potrzeby diagnostyki obrazowej.
Czy warto studiować Elektroradiologię?
Studia przygotowują kadry dla potrzeb szeroko pojętej diagnostyki obrazowej i elektromedycznej oraz radioterapii i medycyny nuklearnej. Intensywny rozwój tych dziedzin wymaga kształcenia specjalistów wykonujących poszczególne pogłębione procedury diagnostyczne i terapeutyczne.
Elektroradiologia – opinie
Przyszła praca w zawodzie wymaga ścisłego przestrzegania zasad bezpieczeństwa radiologicznego.
Kierunek ten to dobry wybór dla osób, które są zainteresowane nowoczesnymi technologiami medycznymi, pracą w ochronie zdrowia, bezpośrednią pomocą pacjentom.
Zawód elektroradiologia jest przyszłościowy, zwłaszcza w dobie dynamicznego rozwoju diagnostyki i terapii medycznej.
***
Może zainteresują Cię także kierunki:
Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej
Systemy diagnostyczne w medycynie
Chemia jądrowa i radiofarmaceutyki
Poznaj inne kierunki medyczne
Dowiedz się więcej o studiach medycznych
Fot. Freepik