Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie
Dziennikarstwo - studia
Czas pojawienia się informacji jest kluczowym parametrem skuteczności. Od współczesnego dziennikarza oprócz oczywiście rzetelności oczekuje się umiejętności pracy pod presją czasu. To kierunek dla osób dynamicznych, przebojowych, ciekawych świata, posiadających zmysł analityczny, interesujących się nowymi technologiami, umiejących pytać i słuchać.
Dziennikarstwo realizowane jest w formie 3-letnich studiów I stopnia oraz 2-letnich studiów II stopnia. Absolwenci otrzymują tytuł licencjata lub magistra.
Dziennikarstwo - przedmioty na studiach
Studenci uczą się m.in. takich przedmiotów: filozofia, historia Polski, nauka o komunikowaniu, socjologia, współczesne systemy polityczne, podstawy ekonomii, gatunki dziennikarskie, etyka dziennikarska, historia mediów, kultura języka, warsztat dziennikarski, prawo mediów, podstawy public relations, retoryka i erystyka, systemy medialne na świecie.
Dziennikarstwo - specjalizacje
Warszawskie uczelnie oferują m.in.:
- komunikacja społeczna,
- media w zglobalizowanym świecie,
- kreowanie wizerunku osób i firm,
- public relations,
- marketing internetowy,
- dziennikarstwo ogólne,
- komunikacja medialno-kulturowa,
- dziennikarstwo radiowo-telewizyjne,
- produkcja telewizyjna i reżyseria,
- fotografia w nowych mediach,
- marketing medialny i PR,
- grafika i multimedia w komunikacji społecznej
Dziennikarstwo - rekrutacja
Rekrutacja na UKSW odbywa się na podstawie wyniku na maturze z języka polskiego, języka obcego oraz do wyboru geografii, historii, wos, matematyki, filozofii, języka łacińskiego i kultury antycznej oraz dodatkowo rozmowy kwalifikacyjnej.
Nabór na UW obejmuje wyniki maturalne z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz do wyboru: historii, wos, informatyki, geografii lub filozofii.
Uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów według kolejności zgłoszeń.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Dziennikarstwo możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia dziennikarskie i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Dziennikarstwie
Absolwenci studiów dziennikarskich znajdują zatrudnienie w charakterze dziennikarza, ale mogą pracować również w:
- firmach konsultingowych i public relations,
- działach reklamy i promocji,
- ośrodkach badań społecznych,
- domach mediowych,
- social mediach.
Ile zarabia dziennikarz?
Zarobki dziennikarzy są bardzo zróżnicowane, zależnie od formy zatrudnienia, zakresu obowiązków, rodzaju wykonywanej pracy. Przykładowo wynagrodzenie dziennikarza sportowego może wynieść nawet 15000 zł.
Uśrednione zarobki dziennikarzy zatrudnionych na etacie nie są tak satysfakcjonujące, wahają się od 4000 do 5500 zł brutto.
Czy warto studiować dziennikarstwo?
W Warszawie mieszczą się siedziby wiodących stacji telewizyjnych, redakcji czasopism, domów mediowych czy stacji radiowych. Szczególny nacisk na studiach dziennikarskich położony jest na zajęcia praktyczne, warsztatowe, często prowadzone przez znanych i cenionych praktyków dziennikarstwa. Tu więc można uczyć się od najlepszych. Warszawa otwiera wielkie możliwości poznania ludzi z branży, odbycia praktyk i stażu, rozwoju zawodowego.
Dziennikarstwo - opinie
Dowiedz się więcej o studiach dziennikarskich w Collegium Civitas:
***
Tutaj znajdziesz informacje o studiach społecznych
Czytaj opisy kierunków społecznych
Może zainteresują Cię podobne kierunki:
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Dziennikarstwo i kultura mediów
Dziennikarstwo i zarządzanie mediami
Dziennikarstwo i medioznawstwo
Jakie uczelnie w Warszawie oferują kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna
(+) PL + 48 690 890 760 EN + 48 790873343
studia@wue.waw.pl