Socjologia w Warszawie
Socjologia – studia w Warszawie
Studia na Socjologii obejmują wiedzę o dynamicznie zmieniającym się społeczeństwie oraz funkcjonowaniu człowieka w różnych strukturach społecznych. Dostarczają informacji o metodach badań marketingowych, badaniu rynku i opinii, dynamice życia publicznego, zarządzaniu i komunikacji w organizacji, społecznościach lokalnych i samorządzie terytorialnym w ramach wybranych modułów programowych.
Studenci poznają najnowsze metody, narzędzia oraz techniki badawcze stosowane z wykorzystaniem specjalistycznych programów komputerowych w pracy socjologa i analityka. Dowiadują się, jak prowadzić badania rynku, jak dobrać działania w zakresie problemów komunikacji społecznej i diagnozować zjawiska patologii społecznej.
Socjologia dostępna jest na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia, również w języku angielskim.
Socjologia – specjalności
Studenci na pierwszym stopniu mogą wybrać przykładowo:
- analityka i design internetowy
- marketing, reklama i nowe media
- psychologia społeczna
- socjologa: analiza współczesnych społeczeństw
- kryminologia
- socjologia kultury – badania i marketing
- socjologia komunikacji społecznej.
Na studiach drugiego stopnia można wybrać:
- badania opinii publicznej, polityki i rynku
- socjologia zarządzania i relacji interpersonalnych
- socjologia ekonomiczno-menedżerska
- nowe media
- socjologia – wyzwania współczesności
- społeczeństwo cyfrowe – badania i innowacje
- socjologia zmiany społecznej
- socjologia mediów.
Socjologia – przedmioty na studiach
Program nauczania przewiduje m.in. takie przedmioty: wstęp do socjologii, współczesne społeczeństwo polskie, klasyczne teorie socjologiczne, antropologia społeczna, historia społeczna, filozofia, logika, wprowadzenie do statystyki, metody badań ilościowych, metody badań jakościowych, problemy społeczne, media i komunikacja.
Socjologia – rekrutacja w Warszawie
Kandydaci na UW przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych uzyskanych z języka polskiego, matematyki, języka polskiego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia/ fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język grecki i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie.
Na UKSW oprócz języka polskiego i języka obcego punktowany jest wybrany przedmiot: historia, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki, matematyka, język łaciński i kultura antyczna, geografia.
Nabór na SGGW obejmuje język obcy oraz do wyboru historię, język polski lub wiedzę o społeczeństwie.
Na APS punktowany jest język polski, język obcy oraz jeden przedmiot wybrany spośród: matematyka, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie.
Uczelnie niepubliczne najczęściej rekrutują według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Socjologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Socjologia – praca po studiach
Potencjalne miejsca pracy absolwentów Socjologii:
- administracja publiczna
- komercyjne ośrodki marketingowe
- ośrodki badania opinii publicznej
- Główny Urząd Statystyczny
- human resources
- public relations
- agencje reklamowe
- organizacje pozarządowe
- media.
Czy warto studiować Socjologię w Warszawie?
Zajęcia w warszawskich uczelniach prowadzone są przez autorytety polskiej socjologii, wybitnych specjalistów nauk i badań społecznych, socjologii kultury, mniejszości etnicznych, a także sztuki i kultury współczesnej oraz filozofii.
Dowiedz się więcej o studiach socjologicznych na SGGW:
Socjologia – opinie
Kierunek ten jest odpowiedni dla kandydatów zainteresowanych społeczeństwem, kulturą, procesami społecznymi, komunikacją, mediami, polityką oraz nabywaniem umiejętności praktycznych w realizowaniu badań społecznych.
„Moja historia pokazuje, że studiowanie Socjologii w Collegium Civitas to strzał w dziesiątkę i gwarancja zdobycia bardzo ciekawej pracy. 15 lat temu, po III roku studiów, zdecydowałam się na staż w agencji badawczej i od tamtej pory to zawsze praca szukała mnie. Ani razu nigdzie sama nie aplikowałam, a zapraszano mnie wielokrotnie na rozmowy rekrutacyjne. To wszystko dzięki umiejętnościom, które zapoczątkowała Uczelnia.”
Joanna Mazurkiewicz-Stala, absolwentka Socjologi w Collegium Civitas, kierownik zespołu badawczego w 4P research mix
***
Może zainteresują Cię również studia:
Socjotechnika i oddziaływanie społeczne
Poznaj inne kierunki społeczne
Przeczytaj o studiach społecznych
Fot. Freepik