Chemia w Warszawie
Chemia - studia
Chemia to studia pierwszego stopnia, kończące się tytułem licencjata lub inżyniera, po których – na wybranych kierunkach – można kontynuować kształcenie na magisterskich studiach drugiego stopnia.
Trudne, wymagające studia wybierają kandydaci o predyspozycjach do nauki przedmiotów ścisłych, osoby dokładne, dociekliwe, cierpliwe, o zacięciu laboratoryjnym i naukowym. Dzięki kierunkom o różnorodnym profilu absolwenci studiów chemicznych są specjalistami w określonych dziedzinach i przygotowani do konkretnych zadań i wyzwań zawodowych.
Dowiedzcie się więcej o studiowaniu chemii w Warszawie.
Warszawskie uczelnie oferują następujące studia w zakresie chemii:
Chemia
Chemia jądrowa i radiofarmeceutyki
Chemia kosmetyczna
Chemia medyczna
Chemia stosowana – studia drugiego stopnia
Chemia żywności
Chemiczna analiza instrumentalna
Inżynieria chemiczna i procesowa
Kryminalistyka i nauki sądowa w zakresie chemia sądowa
Technologia chemiczna
Chemia w Warszawie – specjalności
Na kierunku Chemia wybrać można ścieżki kształcenia:
- materiały wybuchowe i pirotechnika
- materiały niebezpieczne i ratownictwo chemiczne
- ochrona przed skażeniem (studia wojskowe)
Chemia - przedmioty na studiach
Program kształcenia przewiduje przedmioty: chemia ogólna, podstawy chemii analitycznej, wprowadzenie do chemii organicznej, chemia kwantowa, elementy biochemii, spektroskopia, analiza instrumentalna, krystalografia, technologia chemiczna, chemia nieorganiczna, metody identyfikacji związków organicznych, nowe materiały w chemii, chemia i technologia polimerów, chemia powierzchni i układów nanostruktur.
Chemia w Warszawie – rekrutacja
Rekrutacja do uczelni publicznych odbywa się w oparciu o wyniki maturalne. Pod uwagę brana jest najczęściej matematyka, chemia, fizyka, informatyka oraz język obcy. Szczegółowe zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni realizującej studia.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Chemię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje kierunki ścisłe i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Chemia – perspektywy pracy
Zależnie od ukończonego kierunku absolwenci przygotowani są do pracy przykładowo w:
- przemyśle chemicznym
- laboratoriach
- instytutach badawczo-rozwojowych
- firmach kosmetycznych, farmaceutycznych i spożywczych
- kryminalistyce
- firmach zajmujących się ochroną środowiska
- szkolnictwie.
Chemia - opinie
Dowiedz się więcej o wybranych studiach:
Czy warto studiować Chemię?
Jeśli jesteś zainteresowany naukami ścisłymi, lubisz rozwiązywać problemy i masz pasję do poznawania świata na poziomie mikroskopowym, studia z chemii mogą być odpowiednim wyborem dla Ciebie. Znajomość chemii ułatwia zrozumienie otaczającego nas świata i procesów zachodzących w organizmach żywych i środowisku. Osoby z wykształceniem w chemii mają szansę wprowadzania innowacji i przyczyniania się do postępu technologicznego.
Zarobki po Chemii
Według portalu wynagrodzenia.pl mediana zarobków chemików to nieco ponad 4000 netto. To oznacza, że połowa osób pracujących w tym zawodzie zarabia mniej, a druga połowa więcej od wskazanej kwoty. Statystycznie 25% chemików zarabia więcej niż 5000 zł netto.
***
W dziedzinie chemii do wyboru jest szereg innych kierunków. Może zainteresują Was również:
Inżynieria chemiczna i procesowa
Sprawdź inne kierunki ścisłe
Jakie uczelnie w Warszawie oferują kierunek chemia
(+) 261 837 938, 261 837 939, 261 837 956
rekrutacja@wat.edu.pl