Chemia budowlana w Krakowie
Chemia budowlana – studia w Krakowie
Studenci Chemii budowlanej zdobywają wiedzę w zakresie chemii, inżynierii i technologii materiałów budowlanych. Poznają grupy materiałów budowlanych, uczą się dobierać odpowiedni materiał do konkretnego zastosowania. Zapoznają się z zależnościami pomiędzy sposobem otrzymywania materiałów, ich budową wewnętrzną oraz właściwościami materiałowymi.
Kierunek Chemia budowlana realizowany jest w Krakowie na poziomie studiów drugiego stopnia.
Chemia budowlana – przedmioty na studiach
Program kształcenia przewiduje przykładowo przedmioty: chemia w technologii materiałów budowlanych, surowce mineralne w przemyśle materiałów budowlanych i technologie ich wzbogacania, krystalografia i krystalochemia, chemia materiałów wiążących, zaawansowana chemia i technologia materiałów wiążących, modelowanie reakcji i procesów w chemii i technologii materiałów budowlanych, chemia i technologia ceramicznych materiałów budowlanych, fizykochemia materiałów termoizolacyjnych i autoklawizowanych, korozja materiałów budowlanych i metody jej przeciwdziałania.
Czym zajmuje się specjalista z zakresu chemii budowlanej?
Osoba taka może projektować, badać i stosować materiały budowlane, dobiera materiały do konkretnych zastosowań, opracowuje dokumentację materiałów budowlanych, optymalizuje procesy produkcyjne.
Chemia budowlana – rekrutacja w Krakowie
Kandydaci przyjmowani są na podstawie średniej ze studiów pierwszego stopnia. Obowiązuje także egzamin wstępny.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Chemię budowlaną możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje kierunki ścisłe i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Chemia budowlana – praca po studiach
Absolwenci kierunku posiadają kompetencje do pracy przykładowo w:
- zakładach produkcyjnych, takich jak cementownie, betoniarnie, fabryki materiałów wykończeniowych, izolacyjnych
- przedsiębiorstwach budowlanych, które potrzebują specjalistów do całościowej obsługi zamówień i przetargów związanych z materiałami budowlanymi
- centrach badawczych
- specjalistycznych laboratoriach materiałowych.
Chemia budowlana - opinie
Branża materiałów budowlanych stanowi największy sektor w dziedzinie materiałów, oferujący rozległe perspektywy zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą. Studia na Chemii budowlanej to zatem atrakcyjna oferta dla osób zainteresowanych karierą w obszarze dynamicznie rozwijającego się przemysłu materiałów budowlanych. Nowocześni inżynierowie są kluczowi dla „Zielonej rewolucji” w dobie zmian społeczno-politycznych, szczególnie związanych z ochroną środowiska.
Czy warto studiować Chemię budowlaną?
Praca nad nowoczesnymi materiałami umożliwia realny wpływ na ekologiczne budownictwo. Specjaliści w tej dziedzinie mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, zwłaszcza w dużych firmach zajmujących się nowoczesnymi technologiami.
Kierunek studiów powstał w odpowiedzi na oczekiwania rynkowe, w porozumieniu z przemysłem. Jest jednocześnie efektem współpracy trzech polskich uczelni technicznych – Politechniki Łódzkiej, Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa oraz Politechniki Gdańskiej.
Każda z uczelni przekazuje do programu studiów chemia budowlana to, w czym się specjalizuje, a studenci, odbywający przynajmniej jeden semestr w każdej z tych uczelni, mogą skorzystać z tego, co mają one najlepszego do zaoferowania dla przyszłych specjalistów w obszarze chemii budowlanej.
To nowoczesne, unikatowe studia.
***
W dziedzinie chemii do wyboru jest szereg innych kierunków. Może zainteresują Was również:
Chemia i inżynieria materiałów
Chemia i analityka przemysłowa
Inżynieria chemiczna i procesowa
Sprawdź inne kierunki techniczne
Poznaj studia inżynierskie
Fot. agh.edu.pl