Cyberbezpieczeństwo w Krakowie
Cyberbezpieczeństwo - studia
Studia te są doskonałą propozycją dla osób o zainteresowaniach nowoczesnymi technologiami, predyspozycjach technicznych, umysłach ścisłych, kandydatów kreatywnych.
Cyberbezpieczeństwo to kierunek realizowany na poziomie pierwszego stopnia. Absolwenci uzyskują tytuł inżyniera.
Studenci uczą się stosowania narzędzi oraz technologii związanych z bezpieczeństwem, działania i obsługi aplikacji i usług elektronicznych. Poznają rozwiązania zabezpieczające sieci teleinformatyczne, działanie podstawowych narzędzi kryptograficznych. Projektują inteligentne systemy zabezpieczeń. Zapoznają się z regulacjami prawnymi związanymi z cyberbezpieczeństwem, a także z funkcjonowaniem krajowego sytemu cyberbezpieczeństwa oraz rozwiązaniami międzynarodowymi.
Cyberbezpieczeństwo - przedmioty na studiach
Przykładowe przedmioty w programie studiów to krajowy system cyberbezpieczeństwa, wprowadzenie do sieci Internet, wstęp do informatyki, projektowanie i analiza algorytmów, podstawy projektowania, bezpieczeństwo systemów i sieci teleinformatycznych, zarządzanie bezpieczeństwem informacji, wstęp do zwalczania przestępczości, bezpieczeństwo aplikacji webowych i mobilnych, kryptografia, wprowadzenie do białego wywiadu, organizacje międzynarodowe a cyberbezpieczeństwo, biometria, krajowe zasoby informacyjne.
W procesie kształcenia duży nacisk położony jest na zajęcia praktyczne, zdobycie praktycznych umiejętności wykorzystywania różnorodnych narzędzi gwarantujących odpowiedni poziom zabezpieczeń.
Cyberbezpieczeństwo w Krakowie – rekrutacja
Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych uzyskanych z matematyki oraz do wyboru informatyki lub fizyki.
Szczegółowe zasady rekrutacji na kierunki związane z cyberbezpieczeństwem możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia informatyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Cyberbezpieczeństwo – praca po studiach
Absolwenci kierunku posiadają kompetencje do podjęcia pracy przykładowo:
- u dostawców usług cyfrowych
- operatorów usług cyfrowych
- producentów sprzętu i oprogramowania
- w instytucjach publicznych
- bankach
- administracji
- w podmiotach wykorzystujących systemy teleinformatyczne do prowadzenia działalności gospodarczej
- organach ścigania
- zespołach reagowania na włamania w sieciach telefinformatycznych.
Zatrudniani są jako integratorzy technologii, audytorzy, specjaliści ds. bezpieczeństwa, administratorzy sieci komputerowych, analitycy i konsultanci ds. cyberbezpieczeństwa, pracownicy odpowiedzialni za cyberbezpieczeństwo.
Cyberbezpieczeństwo - opinie
Więcej na temat Cyberbezpieczeństwa:
Czy warto studiować Cyberbezpieczeństwo?
Działalność każdej, najmniejszej nawet firmy bazuje obecnie na wykorzystaniu technologii teleinformatycznych. Zapewnienie bezpieczeństwa danych staje się kluczowym wyzwaniem w świetle coraz częstszych cyberataków. Dodatkowo regulacje prawne wymuszają na wielu sektorach gospodarki konieczność podjęcia działań w obszarze cyberbezpieczeństwa. To oznacza, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie. Powstają firmy świadczące usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa, wykwalifikowani w tym obszarze eksperci są aktualnie w cenie.
Zarobki po Cyberbezpieczeństwie
Mediana zarobków osób zatrudnionych na stanowisku specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa to 10 500 zł. W przypadku współpracy B2B kwota ta wynosi 12 500 zł.
***
Może zainteresują Cię inne kierunki związane z cyberbezpieczeństwem:
Bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo
Kryptologia i cyberbezpieczeństwo
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się o studiach technicznyc