Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie
Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia w Krakowie
Kierunek łączy nauki o zarządzaniu i jakości z podstawami nauk inżynieryjno-technicznych. Studenci poznają zasady zarządzania procesami produkcyjnymi z uwzględnieniem uwarunkowań technologicznych, ekonomicznych, finansowych oraz prawnych.
Zarządzanie i inżynieria produkcji dostępna jest w Krakowie na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia.
Czym zajmuje się inżynier produkcji?
Osoba posiadająca takie wykształcenie jest menadżerem, zajmującym się ponadto rozwiązywaniem problemów technicznych z zakresu inżynierii, projektowaniem nowych i optymalizowaniem istniejących procesów technologicznych, systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych. Nadzoruje obiekty i systemy zarządzania, decyduje o doborze personelu, szkoleniu pracowników.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – specjalności
Na studiach pierwszego stopnia realizowane są:
- zarządzanie produkcją
- inżynieria produkcji
- organizacja systemów produkcyjnych
- inżynieria systemów produkcyjnych.
Na drugim stopniu można wybrać:
- projakościowe zarządzanie produkcją
- zarządzanie i inżynieria produkcji żywności
- zarządzanie projektami w produkcji
- zarządzanie jakością
- zarządzanie logistyczne
- zarządzanie produkcją.
Zarządzanie i inżynieria środowiska – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się przykładowo: ekonomia dla inżynierów, grafika inżynierska, podstawy organizacji i zarządzania, metrologia, zarządzanie operacyjne, zarządzanie jakością, modelowanie i technologie druku 3D, procesy i techniki produkcyjne, materiałoznawstwo i inżynieria przemysłu lekkiego, zagrożenia mikrobiologiczne w przemyśle, procesy w automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, techniki i technologie pakowania, systemy zarządzania bezpieczeństwem, metody organizacji i zarządzania produkcją, ekonomika produkcji, zarządzanie danymi w procesach produkcyjnych, projektowanie i zarządzanie systemami produkcyjnymi, zarządzanie zmianami, zintegrowany system zarządzania produkcją, rachunek kosztów dla inżyniera.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – rekrutacja w Krakowie
Kandydaci na URK przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych uzyskanych z języka obcego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka.
Na AGH punktowane są dwa przedmioty spośród: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, język obcy. Zamiast drugiego przedmiotu wskazać można wynik na dyplomie zawodowym.
Na UEK obowiązuje matematyka oraz do wyboru: chemia, fizyka, geografia, język obcy, wiedza o społeczeństwie.
Sprawdź szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie i inżynierię produkcji w tym i innych ośrodkach akademickich. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia techniczne i ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – praca po studiach
Możliwe miejsca zatrudnienia absolwentów kierunku, to przykładowo:
- przedsiębiorstwa wysokich technologii,
- przedsiębiorstwa przemysłowe,
- jednostki badawczo-rozwojowe,
- centra innowacji.
Absolwenci mogą pracować w zawodach: inżynier procesów produkcyjnych, inżynier wsparcia produkcji, inżynier procesów logistycznych, inżynier zapewnienia jakości, inżynier procesów biznesowych.
Czy warto studiować Zarządzanie i inżynierię produkcji w Krakowie?
W procesie kształcenia stosowane są innowacyjne metody kształcenia, jak choćby metoda projektowa, eyetracking, interaktywne zajęcia online, symulacje biznesowe, case study.
Dowiedz się więcej o kierunku:
Zarządzanie i inżynieria produkcji – opinie
Absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji są cenieni przez pracodawców, szczególnie w przemyśle i firmach produkcyjnych, gdzie potrzeba osób z umiejętnością zarządzania procesami technologicznymi.
***
Poznaj również inne kierunki o podobnej tematyce:
Zarządzanie i inżynieria usług
Informatyczne techniki zarządzania
Sprawdź inne kierunki techniczne
Dowiedz się więcej o studiach technicznych
Fot. Freepik