​Fizjoterapia w Krakowie

Nie interesuje Cię wyścig szczurów? Praca 8 godzin za biurkiem to nie Twoje marzenie? Nawet jeśli po studiach nie będzie czekał lukratywny kontrakt z drużyną piłkarską, to jeśli niestraszne Ci połączenie medycyny i sportu – warto rozważyć studia na fizjoterapii.

Praca fizjoterapeuty wymaga dobrej kondycji fizycznej, empatii, nawiązania dobrego kontaktu z pacjentem, ale też cierpliwości i stanowczości.

Fizjoterapia to studia 5-letnie, absolwenci otrzymują tytuł magistra. Po uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu, czyli zdaniu Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego, mogą podjąć pracę we wszystkich placówkach służby zdrowia (szpitale, poradnie, przychodnie), ośrodkach sportowych, gabinetach odnowy biologicznej, sanatoriach, ośrodkach SPA i wellness, prowadzić własną działalność gospodarczą.

Program studiów na fizjoterapii obejmuje m.in. takie przedmioty: anatomia prawidłowa, anatomia palpacyjna na potrzeby fizjoterapii, biochemia, biofizyka, biologia medyczna, biomechanika kliniczna, farmakologia w fizjoterapii, fizjologia człowieka, genetyka, kinezjologia, patologia ogólna, kwalifikowana pierwsza pomoc przedmedyczna, adaptowana aktywność fizyczna i sport osób z niepełnosprawnością, fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia, fizjoterapia ogólna, fizykoterapia, kinezyterapia, kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu, masaż leczniczy, protetyka i ortotyka, taping rehabilitacyjny, terapia manualna, zaopatrzenie ortopedyczne.


Gdzie studiować fizjoterapię w Krakowie?


Studia na fizjoterapii można podjąć na następujących uczelniach:

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, specjalności:

  • fizjoterapia i masaż w sporcie
  • terapia manualna z diagnostyką i korekcją wad postawy.

Studia niestacjonarne kosztują 6400 zł.

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, studia stacjonarne.

Rekrutacja na studia na podstawie wyniku uzyskanego na maturze z biologii oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: język angielski, matematyka, chemia.

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Semestr studiów stacjonarnych i niestacjonarnych kosztuje 2880 zł.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Wydział Rehabilitacji Ruchowej, studia stacjonarne.

Rekrutacja na podstawie wyniku uzyskanego na maturze z jednego przedmiotu do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka, matematyka.

O tym, że studiowanie fizjoterapii było dobrą decyzją i ile satysfakcji daje praca fizjoterapeuty opowiada Patryk i jego goście, m.in. „naprawiacz siatkarek”: